Tartak lubuskie – jakie drewno wybrać do konstrukcji budowlanych?

Drewno, które produkuje tartak lubuskie, ma kształt belek i desek. Głównie drewno lub tarcica to wydzielona część rosnących drzew. Każdy rodzaj drewna, który jest w stanie uzyskać minimalne wymiary, można nazwać drewnem lub drewnem. Jest to etap w procesie produkcji drewna. Do budowy konstrukcji stosuje się drewno z miejsca jakim jest tartak lubuskie – tego typy drewno posłuży jako element konstrukcyjny do budowy dachów, a także elementów takich jak tarasy, zadaszenia, altany czy pergole.


Lasy przystosowane są do zbierania drewna do celów budowlanych – tym zajmuje się też tartak lubuskie. Drewno w tartaku woj. lubuskie, jest cięte i kształtowane w określonym wymiarze lub standardowym rozmiarze dla przemysłu. Drewno jest szeroko stosowane do budowy mebli, domów a także różnych konstrukcji.

Najczęściej przerabiane drewno w miejscu jakim jest tartak lubuskie to brzoza. Brzoza jest jednym z najlepszych drewna rzemieślniczego. Jest to główne źródło pozyskiwania twardego drewna. Brzoza jest dostępna w wielu formach, takich jak żółta brzoza, biała brzoza itp. Wśród nich żółta brzoza jest szeroko stosowana i znana również jako brzoza szara lub bagienna. Brzoza ma niski naturalny połysk.

Cedr jest równie popularnym drewnianej w miejscu jakim jest tartak lubuskie. jest drewnem wysokiej jakości. Jest wytwarzany z różnych drzew, zwanych cedrami. Tak jak w przypadku, gdy wytrzymałość i wygląd odsłoniętych belek drewnianych są niezbędnymi wymaganiami, cedr jest jedynym wybawcą i idealnie do tego pasującym. Jest szeroko stosowany w strukturze krajobrazu, parku i ogrodu. Charakteryzuje się umiarkowaną wytrzymałością i miękkością, co czyni go wyjątkowym, a co najważniejsze jest łatwym w obróbce materiałem budowlanym – zaznacza tartak z woj. lubuskiego.