Tibuki czyli sklep broszki z bursztynem

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie biżuterią z bursztynu dla niemowląt i małych dzieci jaką oferuje sklep broszki z bursztynem. Rodzice stosujący bursztynowe koraliki uważają, że bursztyn w kontakcie ze skórą dziecka ma właściwości lecznicze, szczególnie w łagodzeniu objawów ząbkowania. Ale jakie są dowody na to i związane z tym ryzyko?

Bursztyn jaki sprzedaje sklep broszki z bursztynem zawsze był popularnym wyborem wśród dorosłych, dla których żółto-brązowy odcień jest bardzo atrakcyjny. Popularność bursztynu nie zatrzymuje się już wśród dorosłych, a niemowlęta i małe dzieci coraz częściej noszą bursztynową biżuterię.

Historycznie rzecz biorąc, amulety i biżuteria jakie oferuje sklep broszki z bursztynem były używane w wielu kulturach, wierząc, że pomagają chronić dzieci przed krzywdą. Niektórzy rodzice uważają również, że noszenie biżuterii z bursztynem pomaga wzmocnić więź emocjonalną między nimi a dzieckiem. Uważa się, że ciepły żółtawy blask żywicy emituje pozytywną energię, która otula dziecko w kojący i kuszący sposób. Niektórzy rodzice kupują nawet biżuterię z bursztynowymi koralikami w sklepie broszki z bursztynem , aby dopasować ją do biżuterii swojego dziecka.