Fracht lotniczy czy fracht morski z Chin?

Transport lotniczy to kluczowy środek transportu. Podobnie jak fracht morski z Chin, choć częściej wybierany ze względu na krótszy czas podróży! Obsługuje rynki i łańcuchy dostaw, które wymagają szybkości. Jeden z najwspanialszych przykładów pochodzi z 1997 roku, kiedy pewna firma zaczęła wprowadzać innowacje w najdrobniejszych szczegółach zarządzania łańcuchem dostaw. W tamtych czasach większość producentów komputerów przewoziła produkty drogą morską, co jest opcją znacznie tańszą niż fracht lotniczy. Można wykupić całą dostępną przestrzeń do frachtu lotniczego w okresie świątecznym, aby zapewnić, że nowe, przezroczyste niebieskie komputery które mają szeroko dostępne w okresie świątecznym, dając im ogromną przewagę konkurencyjną nad rywalami.

Inne branże, takie jak branża motoryzacyjna i detaliczna, również wykorzystują fracht lotniczy z Chin i fracht morski z Chin do uzupełniania zapasów „dokładnie na czas”. Opcja JIT umożliwia sklepom, liniom produkcyjnym składanie zamówień w oparciu o zapotrzebowanie, gdy jest to wymagane. Zapewnia większą elastyczność i zmniejsza koszty inwentaryzacji i przechowywania.

Również towary łatwo psujące się, takie jak żywność, kwiaty i niektóre leki, również korzystają z krótszego czasu tranzytu jaki zapewnia fracht lotniczy, a nie fracht morski z Chin. Kolejnym pozytywnym aspektem frachtu lotniczego jest to, że ogólnie jest mniej przeładunków, więc prawdopodobieństwo uszkodzenia lub kradzieży jest mniej prawdopodobne podczas korzystania z powietrza, a nie z morza, oceanu!