Specjalizacją Papillon jest druk opakowań małopolska

Często zadawane pytanie brzmi: „Jaka jest różnica między opakowaniem z nadrukiem cyfrowym a opakowaniem z nadrukiem litograficznym?” – co jest bardzo dobrym pytaniem! Aby pomóc odpowiedzieć na to pytanie, podzieliliśmy dwa rodzaje metod drukowania (litograficzne i cyfrowe) na sześć kategorii, aby uzyskać ogólny przewodnik:

1. Proces drukowania. Pierwszym etapem druku opakowań małopolska (lito) jest przygotowanie metalowych płyt, na które grafika jest wypalana za pomocą lasera; dla każdego koloru używanego w pracy wymagana jest indywidualna tabliczka. Płyty te są ładowane do prasy drukarskiej, gdzie obraz jest przesuwany (przenoszony) na arkusz gumy, a następnie nakładany na wybrane podłoże. Cały proces jakim jest druk opakowań małopolska polega na odpychaniu oleju i wody; drukowany obraz przyciąga atrament z rolek, podczas gdy niezadrukowany obszar przyciąga warstwę wody, przez co pozostaje wolny od atramentu. Z drugiej strony druk cyfrowy ma miejsce, gdy grafika jest drukowana bezpośrednio na wybranym podłożu za pomocą drukarki cyfrowej.

Litograficzny druk opakowań małopolska jest najlepszy w przypadku zamówień o większej ilości. W przeciwieństwie do druku cyfrowego cena jednostkowa spada wraz ze wzrostem ilości. Cyfrowy druk opakowań małopolska najlepiej nadaje się do mniejszych ilości. Nie wymaga żadnych kosztów ani procesów konfiguracji, działa taniej i szybciej.

Czas realizacji, a drukowanie opakowań małopolska.
Druk litograficzny okazuje się dłuższy przy pierwszych zamówieniach, ze względu na czas ustawiania i produkcję płyt, jednak przy większych zamówieniach działa znacznie szybciej, ponieważ maszyna drukuje ze znacznie większą prędkością niż drukarka cyfrowa. Druk cyfrowy jest szybszy w przypadku małych zamówień, ponieważ nie wymaga czasu na konfigurację, jednak druk litowy szybko nadrabia zaległości wraz ze wzrostem liczby wydruków.

Jakość druku.
Litograficzny druk opakowań małopolska zapewnia najwyższą jakość druku, jaką można uzyskać w całym nakładzie. Kolory można dopasować do dowolnego odniesienia Pantone i zapewnia on opcję różnych wykończeń druku, takich jak metaliczne i punktowe UV. Druk cyfrowy jest wysokiej jakości, ale nie tak wysokiej jakości, jak w przypadku standardowego druku litowego. Druk cyfrowy jest ograniczony w doborze kolorów; dostępne są tylko standardowe kolory CMYK.