Sprawdź ofertę na izolacje, ocieplanie domu Lębork

Tradycyjnie, w nowo budowanej ścianie szczelinowej, warstwa płyty izolacyjnej wpływającej na ocieplanie domu Lębork znajdowałaby się na wewnętrznej stronie ściany i pustka powietrzna obok zewnętrznego skrzydła ściany. Ale jeśli między arkuszami izolacji są szczeliny, sprawność cieplna ściany spada z urwiska. Zasada tego polegała na stworzeniu szczeliny obok zewnętrznego liścia, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci, która mogłaby wniknąć do zewnętrznego liścia, przez izolację do wewnętrznego liścia, co mogłoby spowodować przenikanie wilgoci.

W istniejącej nieruchomości ze ścianami szczelinowymi, ponieważ nie można usunąć zewnętrznego skrzydła, aby zainstalować ocieplanie domu Lębork i płyty izolacyjne i zachować szczelinę, jedyną opcją jest wpompowanie izolacji lub izolacja zewnętrzna lub wewnętrzna. Ale te dwa ostatnie zwykle nie są wykonywane ze względu na zwiększone koszty. Wypełnienie istniejącej pustki izolacją może powodować własne problemy, które zostały wyjaśnione w moim artykule na temat problemów z izolacją ścian szczelinowych poniżej. Oczywiście dostępnych jest kilka rodzajów ocieplania domu w Lęborku, ale nie jestem fanem kilku z nich z powodów, które omówię w poniższych artykułach.

– Wdmuchiwanie izolacji do ubytków – jest to forma izolacji ścian szczelinowych, którą można łatwo zamontować w domu, aby uzupełnić istniejącą izolację lub wypełnić puste ubytki, tak by ocieplanie domu Lębork było wyczuwalne.

– Problemy z izolacją wnęki – istnieją potencjalne problemy z modernizacją izolacji ścian szczelinowych, o których należy pamiętać przed udaniem się tą trasą. Ta seria artykułów powinna pomóc je wyjaśnić.