Jak dbać o nowe kociołki żeliwne?

Jesteś dumnym nowym właścicielem żeliwnej patelni? Niezależnie od tego, czy kupiłeś nowy kociołek żeliwny , zdobyłeś go na wyprzedaży w stoczni, czy wreszcie dostajesz rodzinną patelnię pamiątkową, jest kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć przed rozpoczęciem gotowania. Patelnie i kociołki żeliwne wymagają nieco innej opieki niż inne patelnie, a ponieważ żeliwo jest tak ukochane (i ma tak długą historię), istnieje również kilka mitów na temat opieki nad żeliwem, których należy unikać.

Oto absolutnie przewodnik dla początkujących dotyczący pielęgnacji żeliwa – w tym czyszczenia i przechowywania, rozwiązywania problemów oraz tego, co według nas powinieneś ugotować w pierwszej kolejności. Nie masz szczęścia znaleźć takiego na wyprzedaży? Możesz kupić kociołki żeliwne online w sklepie Grillpal! Jeśli po prostu odklejasz naklejkę z nowej patelni lub znalazłeś ją w sklepie z używanymi rzeczami – pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to umyć patelnię. To mycie będzie nieco inne niż codzienne utrzymanie, ponieważ zaproponujemy ciepłą, mydlaną wodę!

Może słyszałeś, że nie powinieneś używać mydła na kociołki żeliwne, ale to nie do końca prawda. Jeśli chodzi o nowe i używane patelnie – trochę mydła i wody to dobra rzecz. To pierwsze mycie usuwa resztki fabryczne lub kawałki rdzy. Upewnij się, że po pierwszym myciu dokładnie spłukujesz i osuszyłeś patelnię. Prawdopodobnie będziesz musiał myć patelnię mydłem raz lub dwa razy w roku, jeśli dobrze się nią zajmiesz.