Saappur wykona ocieplanie poddasza pianką

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową jest powszechne w prawie całym świecie od wielu lat. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest uważana za najskuteczniejszą jak dotąd technologię izolacji termicznej. Sprawdź różnicę między pianką o zamkniętych i otwartych komórkach, jak wygląda technika natryskiwania i ile może kosztować cały projekt.

Pianka poliuretanowa.
Pianka poliuretanowa jest znana w budownictwie od wielu lat. Doskonałe właściwości izolacyjne wynikają bezpośrednio ze struktury pianki jako porowatego materiału zawierającego układ o otwartych i zamkniętych komórkach. Ze względu na bardzo niski współczynnik przewodności cieplnej idealnie nadaje się jako izolacja termiczna do różnych zastosowań. Piana charakteryzuje się również bardzo niskim współczynnikiem absorpcji wody. Dzięki temu znajduje zastosowanie m.in. w hydroizolacji fundamentów, tarasów i wielu innych powierzchni. Istnieją dwa rodzaje pianki poliuretanowej:

Ocieplanie poddasza pianką o otwartych komórkach:
Jak sama nazwa wskazuje – pianka poliuretanowa o otwartych komórkach – ma w swojej strukturze dużą liczbę otwartych komórek, dzięki czemu „oddycha”. Pozwala to zachować przyjemne otoczenie w pomieszczeniu. Para wodna krążąca w powietrzu (wynikająca ze złej wentylacji) nie skrapla się na jej powierzchni i nie powoduje pleśni.

Gdzie możesz użyć tego rodzaju pianki? Ze względu na swoje właściwości ocieplającej pianki o otwartych komórkach stosowane są do wewnętrznej izolacji termicznej budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej – ocieplanie poddasza pianką jest skuteczne i powoduje zmiejszenie opłat za energię. Wskazane jest stosowanie lekkich pianek o otwartych komórkach nakładanych przez natryskiwanie w celu izolacji nowych budynków. Można je również stosować w istniejących obiektach poddawanych renowacji termicznej. Warto pamiętać, że otwarta pianka poliuretanowa ze względu na swoje właściwości nie nadaje się do izolacji fundamentów (zdolność do wchłaniania wody, brak wytrzymałości na ściskanie).