Zagęszczanie ultradźwiękowe i akupunktura

Akupunktura i zagęszczanie ultradźwiękowe jest alternatywną terapią medyczną. Spopularyzowana tysiące lat temu w Chinach, akupunktura jest stosowana od wieków w leczeniu różnych dolegliwości i dolegliwości, od bólu pleców po bóle głowy. W tradycyjnej akupunkturze twoje zdrowie zależy od dobrej qi, energii życiowej przepływającej przez twoje ciało. Kiedy twoje qi jest zablokowane, możesz zachorować. Akupunktura i zagęszczanie ultradźwiękowe pomagają przywrócić zdrowy przepływ energii, uwalniając te blokady. Podczas sesji akupunktury lekarz stymuluje określone punkty na ciele bardzo cienkimi igłami. Te plamy odpowiadają objawom, które próbujesz wyleczyć.

Akupunktura i zagęszczanie ultradźwiękowe czasami zyskują uznanie w leczeniu wielu różnych chorób – niektóre są uzasadnione, a inne nie. Badania potwierdzają twierdzenia zwolenników akupunktury w kilku obszarach leczenia, w szczególności łagodząc bóle krzyża i szyi. W innych obszarach, takich jak wypadanie włosów, badania są mniej rozstrzygające. Mimo to istnieją pewne dowody sugerujące, że akupunktura może być przydatna w przypadku co najmniej jednego rodzaju wypadania włosów.

Akupunktura dla łysienia typu męskiego:
Żadne badania nie potwierdzają zastosowania akupunktury w leczeniu łysienia typu męskiego. Łysienie typu męskiego jest często wynikiem czynników genetycznych i zmian hormonalnych. Akupunktura raczej nie wpłynie na te warunki. Jednak w jednym badaniu naukowcy odkryli, że akupunktura jest czasem lepsza niż lek w leczeniu innego rodzaju wypadania włosów: łysienia plackowatego. Łysienie plackowate występuje, gdy układ odpornościowy organizmu atakuje mieszki włosowe. Ataki pęcherzyków prowadzą do wypadania włosów, często w małych łatach na całej skórze głowy. Nie jest jasne, dlaczego akupunktura jest skuteczna w leczeniu tego schorzenia. Może to być związane ze zwiększonym przepływem krwi i lepszym krążeniem w skórze, co jest powszechną korzyścią. Może to pomóc w stymulowaniu mieszków włosowych, nerwów i naczyń krwionośnych, aby zatrzymać wypadanie włosów. Następnie odrastanie może rozpocząć się ponownie od dodatkowego leczenia.

Akupunktura i zagęszczanie ultradźwiękowe na wypadanie włosów u kobiet: Wypadanie włosów według wzoru kobiety, powszechny typ wypadania włosów u kobiet, jest również wynikiem czynników genetycznych i zmian hormonów. Również w tym przypadku badania nie wspierają zastosowania akupunktury i zagęszczania ultradźwiękami w leczeniu wypadania włosów u kobiet. Jednak kobiety doświadczające łysienia plackowatego mogą zaobserwować poprawę w wypadaniu i odrastaniu włosów po zastosowaniu akupunktury. Drobne igły mogą stymulować skórę głowy i zwiększać szanse na powrót włosów.