Jak zrobić przewierty w betonie?

Jednym z najczęstszych pytań ludzi dotyczących wiercenia jest to, czy można wiercić w betonie bez wiertarki udarowej. Prawda jest taka, że ​​można zrobić przewierty w betonie, ale należy pamiętać, że nie będzie to łatwe zadanie. Kiedy trzeba wykonać przewierty w betonie lub wiercić w żelbecie, idealnym rozwiązaniem jest wiertarka udarowa, ale niestety nie wszyscy mamy pod ręką wiertarkę udarową.

Co należy wiedzieć o wierceniu w betonie?
Ponieważ beton jest materiałem, który został stworzony, aby był trwały, można sądzić, że będzie bardzo mocny. Jest tak silny, że około 65 procent mieszanki składa się z piasku, żwiru i kruszywa. Jeśli chodzi o przewierty w betonie, pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, że musisz przejść przez agregat. Jedynym powodem, dla którego będziesz w stanie to zrobić, zwłaszcza jeśli masz tylko standardowe wiertło, jest użycie wiertła do kamienia, który jest przeznaczony do wiercenia otworów w betonie. Powinieneś zrozumieć, że jeśli używasz standardowego wiertła ze standardowym wiertłem wykonanym do wiercenia w metalu, drewnie lub innych takich miękkich materiałach, możesz pocałować bit na pożegnanie. Twardy beton zużyje się w ciągu kilku sekund, a pozostanie ci tylko kawałek metalu w uchwycie wiertła.

Jakie jest najlepszy wiertło do wiercenia w betonie?
Jak już wspomnieliśmy, jeśli planujesz wykonać przewierty w betonie, musisz użyć wiertła do murowania przyzwoitej jakości zamiast standardowego. Jeśli zainwestujesz w zestaw lub dwa różne wiertła, będziesz mieć dużą elastyczność, jeśli chodzi o wybór otworów o różnych rozmiarach dla swoich projektów.

Jak działają bity murarskie?
Jak się zapewne domyślasz, bity murarskie są przystosowane do pracy z wiertarką udarową. Oprócz toczenia się jak zwykłe wiertło, wiertło udarowe również młotkuje beton. Ponieważ jednak nie masz w tej chwili wiertarki udarowej, jedyną zaletą, którą masz, jest obracanie zwykłej wiertarki – może przewiert w betonie będzie zadowalający.