Zbuduj własne wędzarnie

Lubisz wielu innych właścicieli domów, możesz chcieć zbudować własną wędzarnię i palacza. Oczywiście istnieje opcja zakupu zupełnie nowej wędzarni, ale może być naprawdę kosztowna, przekraczając budżet. Co więcej, chcesz mieć określony typ i rozmiar palacza, co jest dość trudne do znalezienia. Więc może lepiej jest skorzystać z drugiej opcji, a mianowicie zbudować własne wędzarnie. Jest tani, łatwy i nie wymaga więcej niż jednego lub dwóch dni. Innymi słowy, weekend może wystarczyć do stworzenia wędzarni.

Kroki do podjęcia:
1. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na swoim podwórku dla swojego projektu. Zwykle wędzarnia nie potrzebuje zbyt wiele miejsca, ale twoje podwórko powinno być wystarczająco duże, aby pomieścić wędzarnie.

2. Jeśli twoje podwórko jest wystarczająco duże, znajdź odpowiednie miejsce, w którym możesz rozpocząć projekt, ale przed rozpoczęciem budowy upewnij się, że wszystko jest zgodne z lokalnymi przepisami dotyczącymi strefowania. Jest to niezwykle ważne i jest pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby uniknąć przyszłych niedogodności i komplikacji. W rzeczywistości te miejskie przepisy dotyczące budowy wędzarni będą określać zarówno jakość materiałów, z których możesz korzystać, jak i prawdopodobnie minimalną odległość od sąsiadów, gdzie możesz budować. Należy jednak pamiętać o swoich sąsiadach, rozpoczynając taki projekt. Wędzarnia, która pali kilka godzin dziennie, może być uciążliwa dla innych.

3. Teraz możesz rozpocząć swój projekt. Po pierwsze, powinieneś zdobyć odpowiednie materiały, takie jak bloki żużlowe, blachy, surowiec drzewny, zaciski, śruby, nakrętki, gwoździe, specjalna farba żaroodporna, szybkoziarnisty, metalowy cylinder itp.

4. Rozmiar palacza zależy od tego, co chcesz zrobić. Ale jednocześnie zależy od wielkości, natury i nachylenia twojego podwórka.

5. Użyj surowej tarcicy do ramy i blachy do dachu wędzarni. Nie zapomnij jednak wyciąć otworu w blasze, w którym można zainstalować komin. Potrzebujesz również czapki przeciwdeszczowej na wierzchu, szczególnie jeśli mieszkasz w deszczowym obszarze i ekran, aby chronić owady przed nimi. Twój stos dymu musi być szczelny, więc musisz go uszczelnić.

6. Podstawę wędzarni można zbudować z bloków żużlowych, stosując instalację na sucho, bez zaprawy. Użyj prętów zbrojeniowych, aby połączyć ze sobą rzędy bloków żużlu. Włóż zbrojenie przez otwory w blokach i wypełnij otwory szybkoziarnistym. Pozostawił jednak poziomy otwór na rurę, która łączy wędzarnie z palacza razem.