Co stosować na rzadkie włosy?

Czas przemyśleć sposób, w jaki wykonujesz codzienne, niezbędne zadanie, coś, co jest tak bardzo częścią twojej rutyny, że prawdopodobnie nie zastanawiasz się nad tym: jak myjesz swoje rzadkie włosy? Jeśli chcesz mieć grubsze, pełniejsze włosy o lepszej objętości i łatwiejszej kontroli, możesz rozważyć zamianę na zagęszczający włosy szampon, który ma na celu poprawę włosów od nasady aż po same końce. Ale jak często należy stosować zagęszczający szampon? Co z odżywką? Nawet najlepszy zagęszczający szampon nie jest w stanie wytrzymać samodzielnie, szczególnie jeśli cierpisz na suche włosy lub suchą skórę głowy.

Oto zalecenia ekspertów ds. pielęgnacji rzadkich włosów dotyczące tego, jak i jak często myć włosy, aby uzyskać najlepsze rezultaty, zwłaszcza jeśli chcesz mieć grubsze, młodzieńczo wyglądające włosy.
Codzienne mycie rzadkich włosów – czy to konieczność? Większość mężczyzn myje swoje rzadkie włosy codziennie, a jeśli zdarzy im się ćwiczyć na siłowni w codziennej rutynie, mogą nawet umyć dwa razy. Ale czy to najlepsza rzecz dla twoich włosów? W rzeczywistości tak nie jest. Wielu stylistów odkryło, że nadmierne mycie może prowadzić do suchych, łamliwych włosów. Ten rodzaj rzadkich włosów może faktycznie wypadać. Ale co, jeśli masz tłustą skórę głowy? Czy powinieneś myć każdego dnia? Dla niektórych osób rzadsze mycie, na przykład trzy razy w tygodniu, może sprawić, że włosy staną się mniej tłuste. Styliści zauważyli równowagę włosów, ponieważ ciało zaczyna wylewać mniej oleju do skóry głowy i włosów, jeśli myjesz je mniej. Chociaż nie ma dowodów naukowych na poparcie tego, istnieją niepotwierdzone dowody od ekspertów w dziedzinie pielęgnacji włosów.

Codzienna higiena. Ale możesz zapytać: „A co, jeśli skończę z spoconymi, tłustymi i cuchnącymi włosami?” Szampon poprawia twój zapach i oczyszcza go z brudu, potu i oleju. Ale to nie jedyna metoda na dobrą kondycję włosów. Najlepszy szampon na rzadkie włosy zapewni najwięcej korzyści twoim włosom, jeśli użyjesz go tylko kilka razy w tygodniu. Najlepiej jest co drugi dzień lub co trzeci dzień, jeśli cierpisz na suchą skórę głowy lub łamliwe włosy.