Kim jest adwokat?

Marzy Ci się zawód jakim jest adwokat? Zostanie prawnikiem to ekscytujący i szlachetny cel. W zależności od dziedziny prawa, którą zdecydujesz się praktykować, zawód ogólnie dobrze się opłaca i możesz również umieścić to fajne „esquire” po swoim nazwisku. Poza tym pod koniec codziennej pracy będziesz wiedział, że komuś pomogłeś, często głęboko.

Ale czy masz to, czego potrzeba? Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem kariery zawodowej. Czy jesteś gotowy na przyjęcie ciężaru finansowego szkoły prawa? W 2016 r. dług studencki typowego adwokata wynosił średnio ponad 140 000 złotych, a stanie się adwokatem nie jest już pewną ścieżką do życia w przywilejach społecznych i ekonomicznych. Prawie każdy adwokat zarabia na wygodne życie, a doktorzy prawa z pewnością mają większą wartość na dzisiejszym rynku, ale musisz porównać koszty szkoły prawniczej i trzy lata utraconych zarobków z potencjalnymi zwrotami z tytułu prawa.

Niektóre obszary praktyki płacą znacznie więcej niż inne. Jeśli podejmiesz pracę w poradni prawnej, pomagając rezydentom o niskich dochodach, zarobisz znacznie mniej niż na stanowisku w dużej kancelarii prawnej. Czy jesteś gotowy poświęcić trzy lub więcej lat na kontynuowanie edukacji? Szkoła prawnicza to trzyletni program, jeśli uczęszczasz na pełny etat i możesz zakwalifikować się do szkoły prawniczej dopiero po uzyskaniu stopnia licencjata. Szkoła prawnicza to propozycja pełnoetatowa, obejmująca zajęcia klasowe, staże i inne zajęcia szkolne, które w tym czasie praktycznie uniemożliwiają zatrudnienie w firmie jako początkujący adwokat.

Czy radzisz sobie dobrze pod presją czasu? W szczególności, czy radzisz sobie dobrze w testach pod presją? Oprócz egzaminu ogólnego i egzaminu adwokackiego studenci prawa muszą zdawać liczne testy w całej szkole prawniczej. Czasami twoja ocena jest zdeterminowana tylko jednym testem podanym na koniec rocznego kursu, więc dobre wyniki są miarą zdolności do zdawania testów, przynajmniej częściowo.